Savitri Devi buvo ities ypatinga asmenybė — unikali raytoja ir filosofė, nenuilstanti aktyvistė, visą gyvenimą paskyrusi kovai dėl nacionalsocializmo ir arijų pagonybės atgaivinimo, taip pat gyvūnų globai ir visaapimančiai ekologijai. Kai 1958 metais buvo ileista jos magnum opus knyga „aibas ir saulė“ (The Lightning and the Sun), ji ikilo, igarsėjo kaip viena originaliausių ir įtakingiausių nacionalsocialistinės pakraipos mąstytojų po Antrojo pasaulinio karo.
Jos tikras vardas ir pavardė buvo Maksimijani Portas (Maximiani Portas). Gimė ji 1905 metų rugsėjo 30 dieną Prancūzijoje, Liono mieste. Tėvas buvo graikas, o motina anglė. Jos gimimo aplinkybės tikrai nebuvo palankios ir adančios gerą ateitį. Gimė ji dviem su puse mėnesiais per anksti ir svėrė tik vos 900 gramų. Daktaras ikart tėvams pasakė, jog yra tik labai maa tikimybė, kad kūdikis igyvens. Tad skubiai pakriktinę naujagimę Maksimijani Diulijos vardu tėvai ir telaukė kada ji numirs. Tačiau Gyvybės Jėga mergaitėje buvo, matyt, visgi labai stipri. Jai likimo buvo paruota didi ateitis, ilgas ir labai prasmingas gyvenimas.
Maksimijani ne tik kad igyveno, bet paskui netgi labai greitai tapo aiku, jog ji yra gamtos apdovanota nepaprastu intelektu, kuris pasireikė jai dar visai maai būnant. Jau ankstyvoje vaikystėje i tėvų ji puikiai imoko prancūzų ir anglų kalbas, o paskui labai sparčiai pati savarankikai imoko dar taip pat iuolaikinę ir senovinę graikų kalbas. Laikui bėgant ji galėjo laisvai kalbėt islandų, italų, hindi, bengalų kalbomis, o taipogi neblogai suprato urdu ir įvairias kitas Indijos tautų kalbas.
Ji mokėsi Prancūzijoje ir Graikijoje. Liono universitete studijavo filosofiją ir matematiką ir 1928 metais gavo mokslų magistro laipsnius, o paskui 1935 metais taip pat gavo ir mokslų daktaro laipsnį. Jos dvi pirmosios knygos i tikrųjų buvo jos daktarinės disertacijos: „Kritinė esė apie Theophilius Kaïris“ (Essai-critique sur Théophile Kaïris) ir „Matematinis paprastumas“ (La simplicité mathématique). Maksimijani taip pat turėjo didiulį bendrą isilavinimą, buvo labai apsiskaičiusi ir įgijusi plačias religijotyros ir istorijos, ypač senovės istorijos inias. Ji turėjo tiesiog nepaprastą atmintį, ypatingai datoms ir vardams. Vėliau savo gyvenime ji buvo puiki, talentinga ir tiesiog avinti, ar kartais net tarsi lyg hipnotizuojanti mokytoja, galėjusi skaityt ilgiausias paskaitas įvairiomis temomis, visikai nesinaudodama uraais.
Anksti pas Maksimijani isivystė taip pat ir labai stiprios politinės simpatijos bei antipatijos. Pavyzdiui, kai jai buvo dar tik 11 metų, Pirmojo pasaulinio karo metu, jinai kreida ant Liono geleinkelio stoties sienos paraė prie Antantę nukreiptą ūkį: „A bas des Alliés! Vive l’Allemagne!“ („alin sąjungininkus! Tegyvuoja Vokietija!“). Toks buvo jos protestas prie sajungininkų neteisėtą invaziją į neutraliąją Graikiją.
Nuo pat ankstyvos jaunystės ar net vaikystės Maksimijani visada labai traukė ir avėjo būtent Vokietija ir vokikosios filosofinės bei intelektualinės tradicijos. Pasibaisėjusi tuo, kaip negailestingai Vokietija po Pirmojo pasaulinio karo buvo iduota ir paeminta taip vadinamoje Versalio taikos konferencijoje, ji pasiryo suinot kaip galint daugiau apie tai, kas i tikrųjų buvo, kaip jinai tiesiog instinktyviai jautė, kakokia gilesnė tikrovė. Tai yra jėgos, i tikrųjų apsprendiančios i paiūros lyg ir chaotiką pasaulio įvykių eigą. Taigi, būdama, kaip kad ji save vadino, „visų tautų nacionaliste“ ir indoeuropietikos pagonybės gaivintoja, Maksimijani Portas priėmė nacionalsocialismą, kaip savo gyvenimo pagrindinę filosofiją.
Kadangi ji buvo anglų, graikų ir dalinai italų kilmės, tai savo pačios tautybę apibudindavo kaip „indoeuropietiką“. Kai Maksimijani pagaliau tapo pilnamete, ji pasirinko Graikijos pilietybę ir paskui net gyveno kelis metus Graikijoje. Ji buvo tiesiog suavėta ir pakerėta senovės graikų kultūros ir to pasekoje galutinai isiadėjo krikčionybės. Studijuojant Atėnuose, jos politinis nacionalizmas, kartu su jos susiavėjimu graikų-romėnų antikine senove bei nepasitikėjimu krikčionybe, palaipsniui isivystė į platesnį pagonikąjį rasinį sąmoningumą.
Kelionė į Palestiną 1929 metais galutinai įtikino Maksimijani, jog judeo-krikčionybė (kurios ioriniai pasireikimai taip vadinamoje „ventojoje emėje“ sukėlė jai pasibjaurėjimą) Europoje ir apskritai Vakaruose yra tik svetimkūnis, ikreipęs naturalią dvasinę evoliuciją ir primetęs bevaisį monoteizmą bei vergiką filosemitizmą. Taip pat būdama Palestinoje ji galutinai suprato, kokia didele problema monijai yra ydai. Būtent Palestinoje, kaip jinai vėliau pati sakė, ji pirmą kartą ir suvokė, jog yra būtent nacionalsocialistė. Galų gale ji nusprendė visą likusį gyvenimą gerbti pagonikuosius dievus ir kovoti prie judeo-krikčionybės įtaką Vakaruose.
Jinai visada labai avėjosi arijais, gerbė kaip jaunatvikiausią, stipriausią ir graiausią rasę, aukčiausią gamtos iraiką istoriniame pasaulyje. Tačiau kas visų pirmiausia paadino pirmus tikruosius Maksimijani jausmus arijų rasei, tai buvo svastikos simboliai, kuriuos ji pamatė vienuose Atėnų rūmuose, pastatytuose XIX amiuje vokiečių archeologo Heinricho lymano. Nuo to laiko Maksimijani ir nusprendė paskirt savo gyvenimą arijų kultūros atgimimui.
Bet pirmiausia reikėjo isiaikint, kaip kad ji sakė, „kas i tikrųjų buvo tie senovės arijai ir kur juos būtų galima surast iuolaikiniame pasaulyje“? Jinai, kaip ir italų filosofas Julius Evola, atsekė arijų kosmologiją iki Arktikos, Hiporborėjos, Tulės, ir viso to perėmimą paveldėjimo keliu iki iuolaikinio nacionalsocializmo. Maksimijani sėmėsi inių apie arijų kilmę visų pirmiausia i indų mokslininko Bal Gangadar Tilako veikalų „Orionas arba Vedų senovės tyrinėjimai“ ir „Vedų namai Arktikoje“ (The Arctic Home in the Vedas). Jos noras surasti ir atskleisti prarastąją arijų imintį galiausiai ją pačią nuvedė Indijon.
Maksimijani Portas ivyko į Indiją 1935 metais iekoti arijų civilizacijos aknų. Ji paliko Europą, tikėdamasi surasti tebegyvuojančią arijų kulturą ir i tiesų surado Indijoje, kuri ją ikart tiesiog suavėjo. Jos nuomone Indija buvo vienintelė alis, kuri tebegarbino arijų dievus, ir todėl nuo to laiko Maksimijani, jos pačios odiais tariant, jau „laikė Indiją savo namais“.
1935 metais, studijuodama Rabindranato Tagorės arame Bengalijoje, kur ji greitai imoko hindi ir bengalų kalbas, Maksimijani, draugams bendramoksliams pasiūlius, nusprendė isirinkt sau kokį nors indiką vardą. Ji isirinko Savitri Devi ir tai buvo duokle moterikąjai saulės deivei. „Savitri“ yra vienas i saulės sanskritikų vardų, o „Devi“ reikia deivę. Tai tiesiog idealiai jai tinkantis vardas, nes pati ji ir buvo kaip tik pasekėja to, ką ji laikė pirmaprade arijų religija, būtent Gyvenimo ir Saulės garbintoja.
Keliaudama į Indiją, jos pačios odiais tariant, „tuos pačius ryčiausius ir piečiausius arijų rasės namus“, ir beiekodama ten arijų paveldo, Savitri Devi atkartojo daugelio Europos mokslininkų intelektualinę kelionę, kurie jau nuo XVIII amiaus vidurio buvo pradėję iekot monijos civilizacijos pradios būtent Indijoje.
Pačiai Savitri induizmas buvo arijų vedinio palikimo isaugotojas, ilaikęs jį per ilgus amius. Induizmas, jos supratimu, tai tiesiog pati arijikos Indijos paveldo esmė. Taip pat, jos nuomone, induizmas tai vienintelis ilikęs pavyzdys ir tikrosios indoeuropietikos pagonybės, kuri kadaise buvo bendra visoms arijų tautoms. Savitri Devi raė:
„Jeigu indoeuropietikosios rasės monės laiko, kad krikčionybės ukariavimas privedė pagoniką Europą prie nuosmukio ir sunykimo, tada visa induistinė Indija gali būti palyginta su paskutine tvirtove visų tų senovinių idealų, labai senų ir graių religinių ir metafizinių sąvokų, kurios Europoje jau inyko. Induizmas tad yra paskutinė veinti ir vaisinga, derlinga aka ant didiulio medio, kuris du tūkstančius metų buvo kapojamas ir visaip alojamas“.
Tai ir buvo pagrindinė prieastis, dėl ko ji keliavo į Indiją. Būtent, kad per induizmą patirti paskutines indoeuropietikos pagonybės tradicijų gyvas liekanas. Turint omeny vedikus induizmo pradus, visai nekeista, kad Savitri i karto pajuto Indijos religijai tiesiog instinktyvų artimumą, trauką, bendrumą. Jai labai patiko organikas religinių papročių ir įsitikinimų augimas visame Indijos subkontinente per visus 4000 metų, nuo pat jų aknų arijų Vedose. Induizmas jai atrodė kaip didi, galinga ir visikai nereformuota pagonybė, itikima savo senovinėms aknims ir nepaliesta jokio i alies primesto prievartinio monoteizmo, ypač judeo-krikčionikojo maro.
Tada Savitri ėmėsi studijuoti klasikinius indikus Vedų ir Upaniadų tekstus, ir tai tęsėsi visą gyvenimą. Studijuodama iuos altiniuos, ji juto, jog surado būtent tikrąsias arijų rasės kadaise buvusios ir kada nors vėl būsiančios didybės itakas.
Iekodama prarastojo arijų pasaulio, kuriuo ji kadaise taip ilgesingai gerėjosi mirusioje klasikinės Graikijos kultūroje, Savitri pagaliau atrado tyrinėjimo objektą ir tebegyvuojančioje kultūroje. Tas auksinis arijų rasės amius jai dabar egzistavo ir buvo matomas egzotikoje Indijoje ir ji su diaugsmu galėjo suukti:
„Mes mėgstam į odį „pagonybė“, taikomą įvardijant indikus kultus. Tai ypač saldu igirsti sunykusių Europos arijų palikuonims, įpratusiems minėti vien „pagonikąją Graikiją“ . . . kaip jų pačių genijaus idealiausią iraiką tolimoje senovėje.“
Jinai laikė induizmą vienintėliu gyvu arijų paveldu iuolaikiniame pasaulyje ir buvo įsitikinusi, jog tik induizmas galima priepastatyti judeo-krikčionybei. Italijos konsulo Kalkutoje odiais, ji tapo „arijikosios pagonybės misioniere“.
Galiausiai apsigyvenusi Kalkutoje, Savitri Devi greitai ir gyvai įsitraukė į indų nacionalistinį judėjimą, kuris tuo metu vykdė plačią politinę kampaniją, nukreiptą prie britų kolonializmą ir gynė induizmo tradicijas nuo visokių universalistinių ideologijų, kaip krikčionybė, islamas, ar liberalioji demokratija.
Jausdama, jog jau pakankamai neblogai pramokusi kalbą ir galinti kalbėti indų publikai, ji pasiūlė savo paslaugas, kaip anti-krikčionika lektorė, rimat Svami Satijanandos Hindų Misijai, kuri buvo nacionalistinė organizacija su rykiomis simpatijomis nacionalsocializmui. Greitai ji pradėjo keliauti po įvairių Indijos genčių ir bendruomenių kaimus, kurių seniūnai organizuodavo vieas diskusijas tarp jos ir vietinių krikčionių misijonierių. Nuodugniai susipainusi su savo prieininkų galvosena ir metodais, ji sugebėdavo efektyviai sugriauti importuotosios religijos reputaciją kaimiečių sąmonėje ir tokiu būdu sutrukdyt ar panaikinti daugumos jų perėjimą krikčionybėn.
ioje savo veikloje Savitri Devi sulaukė nemaai paskatinimo ir paramos i daugelio isilavinusių indų. Ketvirtajame XX amiaus deimtmetyje, kai Indija kentė britų valdios priespaudą, grieti indų nacionalistų veiklos apribojimai daugumą jų paskatino iūrėti į Trečiajį Reichą, su jo arijų doktrina ir ventuoju svastikos simboliu, kaip į stiprią ir labai patrauklią alternatyvą. Kaip tai nebūtų keista, bet netgi ir į sovietų komunizmą indų nacionalistai tuo metu iūrėjo gan palankiai. Tie, kas buvo linkę į religiją, netgi matė Hitlerį (ir taipogi net Staliną), kaip galimus igelbėtojus ir pavertė juos tarsi lyg transcendentinės meilės tarnystės (bhakti) ir garbinimo objektais, pastatydami jų fotografijas eimos ventyklose alia dievybių, tokių kaip Vinus ir yva, atvaizdų. Savitri Devi patyrė kartu ir nuostabą ir diaugsmą kada ji pirmą kartą pastebėjo nacionalsocialistinės Vokietijos fiurerio nuotraukas ant indų eimų naminių altorių.
Kada ji paklausė Svamio Satijanandos, ar galėtų ji ir savo oficialiose paskaitose daryti nuorodas į Hitlerį ir jo knygą „Mein Kampf“, tai jis jai atsakė, kad daugeliui indų Hitleris atrodė dievo Vinaus įsikūnijimu. Tai yra dievo, kuris apsaugo pasaulį nuo sugriovimo ir praūties ir kuris aplenkia laiką. Satijananda pakartojo tokį poiūrį į Hitlerį ir 1942 metais, dar pridėdamas, jog ir Indijoje reikėtų nacionalsocializmo.
Satijanandos uuominos apie Hitlerį kaip „dievo įsikūnijimą“ ir „pasaulio igelbėtoją“ i tikrųjų buvo visai įprastu dalyku tarp auktesniųjų kastų indų. Savitri Devi ne kartą susidūrė su panaiomis, tai yra palankiomis Hitleriui ir nacionalsocializmui, paiūromis tarp daugelio ne tik isilavinusių brahmanų, bet netgi ir tarp beračių udrų.
Tai galima būtų paaikinti labai populiaria Indijoje avatarų idėja, jog kiekvienas galingas mogus turi lyg tam tikrą kosminę galią, kuri pasireikia dievuose-karaliuose ir epinių poemų bei mitologijų didvyriuose. Tačiau Hitleris tuo metu tarp indų buvo ypač populiarus dar ir dėl to, kad pirmaisiais karo metais jis beveik sumuė Indijos prieus britus. Be to Hitleris skelbė arijų pranaumą, o daugelis indų būtent taip į save ir iūrėjo.
1939 metais Savitri susipaino su bengalų brahmanu ri Asit Krina Mukherdiu. Tai buvo intelektualas, reikęs rykias simpatijas Vokietijai, ir jis jai padarė labai stiprų įspūdį. Tuo metu jis buvo urnalo „The New Mercury“ („Naujasis inių skelbėjas“) redaktoriumi. Jinai itekėjo u Mukherdio 1940 metais indikoje vestuvių ceremonijoje Kalkutoje.
Būdama Indijoje Savitri Devi paraė kelias knygas. Pirmiausia 1937 metais ji ileido knygą „Tvenkinys pilnas lotoso iedų“ (L’Etang aux lotus), kurioje apraė savo įspūdius apie Indiją. i knyga suderina gyvus, vaizdingus kelionės apraymus su filosofiniais apmąstymais apie Indijos kultūrą ir tradicijas.
Jos sekanti knyga „Perspėjimas indams“ (A Warning to the Hindus), parayta 1939 metais, buvo tarsi jos indų nacionalizmo manifestas. Induizmas yra radikaliai pluralistinė ir labai tolerantika religija ir tai danai lyg apakina indus, kad jie net nepastebi pavojų, gręsiančių i netolerantikųjų biblinių religijų, o taip pat pasaulietikų jų atakų, tokių kaip, pavyzdiui, liberalioji demokratija. Savo knygoje Savitri siekia pabudinti indus ir perspėti apie į pavojų, o taip pat pademonstruoti būtinumą ivystyt suvienytą indų tautinę sąmonę, kuri apimtų visą visuomenę, bet taip pat gerbtų ir saugotų nesuskaitomą daugybę Indijos visuomeninių ir kastinių individualumų bei originalumų. Savitri taip pat manė, kad toks indų tautinis sąmoningumas buvo tiesiog būtina sąlyga pasiekti Indijos nepriklausomybei. „Perspėjimas indams“ buvo iversta į eias Indijos kalbas ir yra iki iol tebespausdinama.
Trečia jos knyga, kuri vadinasi „Neinduistai indai ir indų vienybė“ (The Non-Hindu Indians and Indian Unity), ileista 1940 metais, liečia neinduistinių maumų integravimo Indijoje į vieningą naciją klausimą. Savitri sako, jog tai tiesiog būtina ir kovoje dėl indų nepriklausomybės ir paskui jau nepriklausomoje Indijoje. Ji prao, kad indai musulmonai, indai krikčionys, ir visi kiti neinduistai pripaintų, jog jie visų pirmiausia yra būtent indai, būtent indų kultūros produktai, netgi jeigu jie ir neipaįsta induizmo.
Gyvendama Indijoje Savitri taip pat susidomėjo savo bendratikiu saulės garbintoju, senovės Egipto „eretiku faraonu“ Echnatonu, gyvenusiu XIV amiuje pr.m.e., kuris, be abejonės, buvo viena i įdomiausių ir mislingiausių asmenybių istorijoje. Echnatonas siekė pakeisti Egipto politeizmą į monoteistinę religiją, kuri garbintų Gyvybės Jėgą, pavaizduotą kaip saulės diskas, berte beriantis savo atstatančius gyvybinę jėgą spindulius. Nors Echnatono monoteizmas buvo toks pat netolerantikas, kaip ir biblinis monoteizmas, kurio Savitri nekentė, tačiau ją avėjo Echnatono gyvenimas ir charakteris, o jo religija ją traukė tik dėl savo filosofinių, dvasinių ir estetinių prieasčių. I tikrųjų ji tikėjo, kad Echnatono religija filosofikai buvo beveik visikai tokia pat kaip ir pirmapradė arijų Gyvenimo ir viesos religija ir ji net ikelė prielaidą, kad Echnatono reformoms didelę įtaką turėjo mitaniai, Mesopotamijoje gyvenusi arijų tauta. Pats Echnatonas, per jo močiutę i tėvo pusės Mutemviją ir gal būt net ir per senelį i motinos pusės Jują, buvo pats dalinai mitanių kilmės. Egipto faraonų rūmuose buvo ir daugiau mitanių.
Pirma knyga, kurią Savitri paraė apie Echnatoną, tai buvo nedidelė broiūra, pavadinta „Echnatono aminoji inia kaip 3300 metų amiaus mokslinė religija“ (Akhnaton’s Eternal Message: A Scientific Religion 3,300 Years Old), ileista 1940 metais. Po itos knygos iėjo romanas vaikams „Saulės diaugsmas arba nuostabus Egipto karaliaus Echnatono gyvenimas“ (Joy of the Sun: The Beautiful Life of Akhnaton, King of Egypt, Told to Young People). Ji illustruota pačios Savitri pieiniais, kurie nors ir yra gan primityvoki ir tarsi vaikiki, tačiau tinkami būtent iai knygai.
Savitri pagrindinis veikalas apie Echnatoną tai „Dievo sūnus arba Egipto karaliaus Echnatono gyvenimas ir filosofija“ (A Son of God: The Life and Philosophy of Akhnaton, King of Egypt), ileista 1946 metais. Ją pirmiausia ileido Teosofinė draugija, o po to buvo pakartotinai ileista Roės kryiaus ordino, kiek pakeistu pavadinimu „Saulės sūnus arba Egipto karaliaus Echnatono gyvenimas ir filosofija“. Netgi po eiasdeimt metų „Saulės sūnus“ tebėra viena geriausių knygų apie Echnatoną. Ji puikiai parayta, su labai konkrečiom ir spalvingom detalėm. Knyga yra labai tiksliai, rūpestingai ityrinėta, naudojant mediagą i visos tuo metu buvusios literatūros. Bet svarbiausia, kad ji yra labai filosofinė. Kad sukurt isamiausią, visapusikiausią, plačiausią ir įtikinamą Echnatono pasaulėiūros rekonstrukciją, Savitri Devi remiasi paties Echanatono Himnais Saulei ir kitais kūriniais, ikonografija, susijusia su jo kultu, bei įvairiais to amiaus ilikusiais dokumentais, kaip kad Amarnos laikai.
1948 metais Savitri taip pat ileido pjesę „Echnatonas“ (Akhnaton: A Play), kur pavaizduota Echnatono kulto sunaikinimas ir jo pasekėjų persekiojomas po jo mirties. Tai pavirutinikai umaskuota alegorija to, kas vyko tuo metu prieų okupuotoje Vokietijoje.
Vokietijos pralaimėjimas Antrąjame pasauliname kare buvo Savitri didiuliu smūgiu, sugriaunančiu viltis, svajones, planus. Ji jautėsi tiesiog suniokota. Todėl 1945 metų birelio mėnesį, būdama Indijoje kakur vandenyno pakrantėje netoli Varkalos, ji nusprendė nusiudyti pasiskandinant. Bet kai vanduo pasiekė jos pečius, staiga Gyvybės Jėga atsibudo ir suspurdėjo joje. Ir tada į jos galvą, tarsi aibas trenkė, lyg įsakymas i auktybių: Tu privalai gyvent! Gyvenk, kad taptum tiesos liūdininke. Gyvenk, kad ivystum kerto dieną, kada 1945-jų metų nugalėtojai pagaliau bus nusviesti Istorijos duobėn. Gyvenk, kad galėtum tada pareikt: „O juk taip a ir sakiau jums!“ Kaip Savitri vėliau, 1965 metais, raė laike Dordui Viljamui Rokvelui: „A ibridau i jūros dėl to ir tiktai dėl to, kad gal ateityje dar galėčiau pasimėgaut jų pralaimėjimu, ir nuo to momento pradėjau gyvent vien tik i neapykantos prieams“.
Nuo to momento Savitri gyvenimas tapo asketiku ir klajokliku. Jos du patys pagrindiniai usiėmimai buvo nenuilstama veikla nacionalsocializmo vardan ir taip pat visokių benamių bei skriaudiamų gyvūnėlių globa.
Nors Savitri Devi jautė didiulę pagarbą nacionalsocialistinei Vokietijai ir netgi laikė ir vadino ją visos arijų rasės ventąja eme, ji pati niekada i tikrųjų taip ir nepamatė Vokietijos jos lovingomis dienomis. Ji pirmą kartą ivydo nacionalsocializmo gimtinę tiktai 1948 metais, kai Vokietija jau buvo karo nuniokota ir visa griuvėsiuose. „Matyt dievai taip buvo i anksto nustatę, paskyrę, kad a pamatyčiau tik ituos griuvėsius. Tokia karti likimo ironija,“ ji vėliau paraė vienoje savo knygų.
Jos pagrindiniu gyvenimo tikslu tada buvo, kaip ji aikino, tapti vokiečių vilties pranae. Todėl 1948 ir 1949 metais, pačiame taip vadinamos „denacifikacijos“ įkartyje, jinai atliko keletą slaptų propagandinių misijų parbloktoje ir isekintoje Vokietijoje, kuri vis dar tebebuvo labai nuniokota, neatsigavus po masiko bado ir prieų bombardavimų teroro. Savitri dalino vokiečiams į rankas proklamacijas ir klijavo ant sienų atsiaukimus, raginančius nepasiduoti brutaliąjai okupacijai.
Nepainodama jokių patikimų spaustuvininkų, ji pati pagamino, ranka paraė (tas darbas utruko dvi naktis) imtus atsiaukimų su svastika ir tai itokiu tekstu:
„Vokietijos monės, iuo neapsakomai rūsčiu ir pilnu kančių metu nepasiduokit, laikykitės tvirtai, būkit itikimi mūsų lovingąjam, didingam nacionalsocialistiniam tikėjimui. Prieinkitės! Meskit iūkį toms jėgoms, kas siekia denacifikuoti vokiečių tautą ir visą pasaulį. Neklausykit, ignoruokit juos. Niekas negali sunaikinti to, kas pastatyta ant tiesos. Mes esame grynas auksas, kuris gali ilaikyti visus ibandymus ir būt patikrintas krosnyje. Niekas negali mūsų sunaikinti. Vieną dieną mes vėl sukilsim ir nugalėsim, triumfuosim, vęsim pergalę. Tikėkite ir laukite! Heil Hitler!“
Keliaudama kartu su indų okių trupe, kurioje ji dirbo rūbininke, pati apsirengusi indiku sariu ir pasipuous svastikos formos auskarais, Savitri mėtė ituos lapelius i traukinio, vaiuojant per nuniokotą Voketiją. Atsiaukimai būdavo suvynioti kartu su maom dovanėlem, kaip kad kava, cukrus, ar sviestas.
i kelionė traukiniu per visą Vokietiją utruko penkioliką valandų ir jai tai buvo tarsi iniciacija. Savitri Devi tas atsiaukimų platinimas Vokietijoje įgavo tiesiog vos ne kaip kosmikų proporcijų reikmę ir kaip ji vėliau pati sakė, jie buvo tarsi „dievų parayti ir iplatinti, naudojant mane tik kaip tarpininkę“. Kada pervaiavus visą Vokietiją, traukinys kirto Belgijos sieną, Savitri udainavo indiką religinį himną dievui yvai — Kūrėjui ir Naikintojui.
Vėliau tais pačiais metais ji pakartojo ią operaciją jau daug didesniu ir platesniu mąstu. įkart Savitri Devi pagaliau Londone profesionaliai ispausdino 6000 tų lapelių. Tada ji vėl sugrįo į Vokietiją.
Savitri galiausiai buvo okupacinės „valdios“ sulaikyta 1949 metų vasario mėnesį. Iki to laiko per penkis savo pogrindinės veiklos mėnesius ji suspėjo sėkmingai iplatinti Vokietijos miestuose net 11500 proklamacijų, agitacinių lapelių ir atsiaukimų.
Ji buvo apkaltinta įstatymo, kuris draudė nacionalsocialistinių idėjų rėmimą ir skleidimą okupuotoje Vokietijoje, paeidimu. Didiausia galima bausmė buvo mirties nuosprendis. Artėjant teismui, ji ruoė save galimai mirčiai. Pokalbyje su savo advokatu, ji tai kaip ireikė savo pasirengimą kankinio mirčiai:
„Tai būtų diaugsmas pajust ant savo veido paskutinį saulėtekį, diaugsmas pasiruoimo savo gyvenimo didiausiam veiksmui, paties veiksmo diaugsmas. . . . Apsirengusi savo geriausiu sariu, tuo pačiu auksinės ir raudonos spalvų sariu, kaip per savo vestuves didingais 1940 metais (a tikiuos, jie neatmes tokio mano pageidavimo), a nueičiau į egzekucijos vietą dainuodama Horsto Veselio dainą. A, Savitri Devi, ryčiausios ir piečiausios arijų pasaulio dalies ambasadorė, o taip pat iaurės ir pietų Europos dukra. Tiesdama savo deinę ranką, tvirtą ir baltą saulės viesoje, a numirčiau laiminga, su meilės ir diaugsmo ūksniu paskutinį kartą. Kaip pasiprieinimą visoms antinacistinėms jėgoms, suukčiau tuos ventus odius, kurie apibudina mano viso gyvenimo tikėjimą ir itikimybę, „Heil Hitler“! A negalėčiau net įsivaizduoti sau graesnės pabaigos“.
Pagaliau atėjus teismo dienai, Savitri Devi davė priesaiką ventam Saulės Ratui ir greitai teismo salę pavertė į auditoriją savo ilgai ir aistringai prakalbai apie aminąją nacionalsocializmo vertę ir reikmę. Jos atviras, nuoirdus arijikos pasaulėiūros gynimas ir propagavimas tik patvirtino teisėjams ir prokurorams jos reputaciją. Nuosprendis buvo trys metai kalėjimo arba itrėmimas į Indiją. Kaip ir buvo galima tikėtis, jinai pasirinko kalėjimą, kad galėtų pratęst savo misiją ir pasilikti prieų nelaisvėje tarp savo kančios draugų. Ji tikėjo, jog tai yra jos pareiga ir lemtis.
Norėdama ireikt savo atvirą nepaklusnumą, ignoravimą ir panieką prieams, ji rainėjo „Heil Hitler!“ ant kalėjimo sienų, ir jos knyga, pasakojanti apie įspūdius kalėjime, yra taip ir pavadinta „Nepaklusnumas“ (Defiance). Ta knyga iėjo 1950 metais. Kai paskui dalis jos buvo ispausdinta 1968 metais daktaro Viljamo Pyrso redaguotame urnale „Nacionalsocialistinis pasaulis“, tai Savitri pavyzdys įkvepė jau naują nacionalsocialistų kartą.
Jos kita knyga „Auksas krosnyje“ (Gold in the Furnace), kurią ji dalinai paraė kalėjimo kameroje Vokietijoje, pasirodė 1952 metais. Tai yra tamsi ir galinga Savitri įspūdių ir pergyvenimų, jos patirties prieų okupuotoje Vokietijoje ataskaita ir įvertinimas.
Trečiojo Reicho sunaikinimą Savitri Devi nelaikė nacionalsocializmo pabaiga, bet greičiau kaip igryninimu, ivalymu, kaip lyg kad ugnis atskirtų auksą nuo netauriojo metalo. Tai jos nuomone buvo įanga naujai pradiai. Tad „Auksas krosnyje“, ta frazė panaudota jos pirmame atsiaukime, charakterizuojanti vokiečių itvermingumą, net per jų sunkiausius pralaimėjimo ir pavergimo ibandymus, tapo taip pat leitmotyvu ir pavadinimu jos knygos, kurioje ji pagerbė nugalėtus vokiečius dėl jų pastovaus ir tvirto lojalumo nacionalsocializmo idealams. (i knyga buvo neseniai naujai ileista Savitri Devi 100-jam gimtadieniui paminėti.)
Savitri vėl sugrįo į Vokietiją 1953 metais. Tai buvo tarsi kelionė po, kaip ji sakė, nacionalsocializmo ir vokikos pagonybės ventąsias vietas. Ji aplankė vietas ypatingai svarbias Adolfo Hitlerio gyvenime (įskaitant jo gimtinę) ir nacionalsocializmo judėjime. Taip pat aplankė kai kuriuos vokiečių nacionalistinius ir pagonikuosius paminklus.
Į ią kelionę ji leidosi, ignoruodama okupacinės „valdios“ potvarkį dėl jos ivarymo ir udraudimo lankytis Vokietijoje. Kelis kartus, kada ją sustabdė muitininkai ir bagae surado didelį kiekį jos knygų „Auksas krosnyje“ ir „Nepaklusnumas“, Savitri vos vos ivengė naujo areto.
Paskutiniame etape ita jos kelionė įgavo platesnę mitiką ir pagoniką būtent Arijų ventosios emės koncepciją. Savitri aplankė Hermano Ivaduotojo monumentą Teutoburgo mike ir prieistorinę saulės ventyklą bei Eksternsteino uolas, tradicikai tapatintas su senovine vokiečių pagonybės ventaviete.
Aukčiausiu, kulminaciniu jos visos kelionės momentu buvo kai ji atsistojo tarp imto pėdų aukčio akmenų eilės, kurie sudarė Eksternsteiną, pagrindinio germaniko saulės kulto ventovę, „saulės akmenis“, kur Hitlerio laikais vėl buvo venčiamos solsticijos ir kur vykdavo ikilmingos priėmimo į Hitlerio jaunimo organizaciją ceremonijos. Tai buvo paminklas tikrai puikesnis, nuostabesnis, didingesnis u bet kokį kitą saulės paminklą, jos matytus Graikijoje, Egipte ir Indijoje.
Centriniam kambary, atsistojusi taip, kad matytų tekančią saulę, Savitri stovėjo viena, saliutuojančiai itiesus ranką į saulės pusę. Kai saulė pagaliau pasirodė, ji sukalbėjo maldą abstrakčiam kosminiam dievui, kurio iuolaikinis avataras, kaip ji tikėjo, buvo Hitleris:
„Nematomų jėgų viepatie, kurio a neinau ir negaliu suvokti, bet kurio didybę a garbinu aminoje gamtos tvarkoje ir savo bendraygių gyvenimų herojikame groyje. Jie yra Tavo manifestacijos. Padėk mums, nacionalsocialistams, ilaikyti Tavo tiesą savo irdyse ir vieną dieną sukurti, įgyvendinti mūsų Fiurerio tikrąją Naująją Tvarką, kuri būtų emiku negailestingos kosminės darnos atspindiu!“
Paskui, būdama auktai Saulės Kambary, tarsi kreipdamasi į vedines dievybes, ji suuko senovinius sanskrito odius: „Aūm yvajam! Aūm Rudrajam!“ Po to dar suuko ir „Heil Hitler!“. Jai lankantis Eksternsteine, dangus buvo debesuotas ir lijo lietus, bet Savitri inojo, kad saulė visgi pakilo. Jos pačios dvasia irgi staiga pakilo, nuotaika pasitaisė ir ji jau tarsi galėjo matyti svastikos vėliavą, plėvesuojančią vėl vir saulės akmenų. Po maldų ji paventino savo jau ileistas knygas bei naujos knygos „aibas ir saulė“ rankratį.
ios kelionės idava taip pat buvo knyga, kurią ji paraė sekančiais metais ir pavadino „Kelionė į ventąsias vietas“ (Pilgrimage). Tačiau ta knyga buvo ileista tik 1958 metais.
Svarbiausias Savitri Devi kūrinys yra jos knyga „aibas ir saulė“, kuri buvo ileista taip pat 1958 metais. ioje knygoje ji sintezavo nacionalsocializmą ir arijų laiko ir istorijos ciklikumo teoriją bei ikėlė stulbinančią idėją, kad galbūt Adolfas Hitleris buvo vieno svarbiausių indų dievo, kosminės tvarkos palaikytojo Vinaus avataru Kalkiu, ar bent jo aukliu. Knyga buvo pradėta rayt kotijoje 1948 metais, raoma su intervalais Vokietijoje, ir ubaigta 1956 metais.
Sutinkamai su arijika laiko teorija, istorija vystosi tarsi ciklais, pradedant Krta, aukso arba tiesos amiumi. Paskui nuo to lyg aukčiausio tako jau viskas tik smunka, blogėja iki kol ivis pasiekia nadyrą, tai yra emiausią lygį. Tai ketvirtasis amius, kuris vadinasi tamsos amiumi arba Kali-juga ir kuriame viepatauja vien blogis ir melas. Tame amiuje mes dabar ir gyvename. Tačiau itam take ardančiosios jėgos ilgainiui irgi isikvepia, sunyksta, tarsi paveiktos savo pačių korupcijos, ir tada turi prasidėt vėl nauja aukso era. Ciklikumas yra būdingas indų pasaulėiūros bruoas. Viskas atsiranda, egzistuoja (palaikymu rūpinasi Vinus), mirta, vėl atgimsta.
Anot itos teorijos, dabartinė Kali-juga pasibaigs ir naujasis aukso amius atsivers kada atsiras deimtasis Vinaus avataras Kalkis, kuris turi būti kerytojas ir tad visada vaizduojamas kaip karygis ant balto irgo. Kada Hitlerio vaigdė kilo, tai Savitri Devi ir taipogi daugelis indų galvojo, jog jis ir buvo būtent Kalkiu. Tačiau kada Hitleris buvo nugalėtas, tai ji padarė ivadą, jog Hitleris buvo pats ne deimtasis Vinaus avataras, o gal greičiau tik avataro auklys ir kad Kalkis ateis ateityje.
Knygoje „aibas ir saulė“ Savitri Devi iskiria tris monių rūis, priklausomai nuo jų santykio su smunkančia istorijos trajektorija. Tai monės esantys laike, monės aukčiau laiko ir monės aplenkią laiką. monės laike tai tie, kas juda kartu su emyn tekančia laiko srove ir patys prisideda prie jos griaunančiųjų, ardančiųjų tendencijų. monės vir laiko bando visgi pakilti aukčiau tos smunkančios trajektorijos ir atskirt, izoliuoti save nuo pasaulio nevarumų ir bjaurumo. Gi monės, aplenkę laiką arba esantys prie laiką, tai yra tie, kas kovoja prie isigimimą ir siekia atstatyti, sugrąinti aukso amių. Jų toks udavinys, inoma, yra neįvykdomas. Niekas negali pasukt istorijos laikrodio atgal. Tačiau monės aplenkę laiką yra i prigimties kovotojai. Tai, kaip Julijus Evola mėgdavo vadinti, „anima stante e non cadente“ — stovinti ir negriūvanti dvasia. Prieintis nuosmukiui, sunykimui yra jų tiesiog pareiga ir likimas. Tai neturi reikmės, kad jie negali pasiekt greitos pergalės. Vistiek, net jeigu ir negali pasukt laikrodio atgal, tai bent gali pagreitint jį, tai yra pagreitint tamsiojo amiaus sugriuvimo procesą ir padėt ateit naujam aukso amiui.
Didioji knygos „aibas ir saulė“ dalis yra paskirta vaizdingam paaikinimui būtent apie ias tris monių rūis, panaudojant kaip pavyzdius tris mini-biografijas: Čingischanas yra geriausias mogaus laike pavyzdys, Ekhnatonas — mogaus vir laiko, o Adolfas Hitleris — mogaus aplenkusio laiką.
Viena i daugelio prieasčių kodėl „aibas ir saulė“ yra tikrai ypatinga knyga, tai kad ji tuo pačiu metu ir absoliučiai neįtikima ir kartu absoliučiai prikaustanti dėmesį, pajungianti skaitytoją. Tikriausia, nė vienas, kas ją skaitė, nepriėmė visko joje paodiui. Savitri Devi pati, tikriausia, nepriėmė visko paodiui. Tačiau jos vizija turi ypatingą poetiką groį ir aikinamąją jėgą.
etajame, septintajame ir atuntajame XX amiaus deimtmečiais Savitri Devi ne tik intensyviai raė, bet taip pat labai daug keliavo ir aktyviai dalyvavo Europos nacionalsocialistų judėjimo atgimime. Ji artimai painojo tokius legendinius mones, kaip Hans-Ulrich Rudel, Otto Skorzeny, Léon Degrelle, Johannes von Leers, John Tyndall, susirainėjo su Amerikos nacionalsocialistų lyderiu George Lincoln Rockwell. Jai teko danai keisti gyvenamą vietą ir gyveno ji pakaitomis tai Indijoje, tai Prancūzijoje, kur pagrindinai dirbdavo mokytoja. Buvo pastoviai persekiojama visokių taip vadinamų „antifaistinių organizacijų“, kaip kad, pavyzdiui, LICA (Ligue internationale Contre l'Antisémitisme), kuri Prancūzijoje ir apskritai Europoje yra daugma tas pats, kaip liūdnai pagarsėjusi ADL (Anti-Defamation League) yra Amerikoje. Dėl tų prieasčių ji danai netekdavo darbo ir netgi kelis kartus jai buvo udrausta įvaiuot į Angliją bei kai kurias kitas Europos valstybes. Todėl atuntajame deimtmetyje, pablogėjus sveikatai, ji daugiausia gyveno Indijoje, kur jos niekas bent jau nepersekiojo dėl politinių įsitikinimų.
Savitri Devi taip pat buvo aistringa kovotoja dėl gyvūnų gerovės ir visaapimančios ekologijos. Ji apibendrino savo poiūrį į iuos dalykus knygoje „mogaus apkaltinimas“ (Impeachment of Man). Bet koks ekologija susirūpinęs mogus, skaitantis tą knygą iandien, ikart pastebėtų ir, be abejonės, pritartų jos emocionaliam gyvūnų ir atograų mikų gynimui, jos nuogąstavimui dėl dirvoemių erozijos, dėl gyventojų pertekliaus ir apskritai pasaulinio degradavimo. Knygos pradioje yra Jozefo Gebalso citata apie Hitlerio poiūrį į vegetarizmą ir taip pat Alfredo Rozenbergo citata i jo pasisakymo Niurnbergo teismo metu, jog reikia „mylėt Dievą visuose gyvuose organizmuose: gyvūnuose ir augaluose“.
1970 metais, dar gerokai prie tokių organizacijų, kaip PETA ir Gyvūnų ilaisvinimo frontas, atsiradimą, būdama jau senyvo amiaus, Savitri Devi su savo indu tarnu paeidė įstatymus, ivaduodama kates ir unis, pasmerktus medicininiams eksperimentams Indijos Medicinos mokslų institute Delyje.
Kita Savitri knygą apie gyvūnus tai „Ilgaūsis ir dvikojė deivė, arba tikra istorija apie 'ypatingai nemalonią nacistę' ir pusę tuzino kačių“ (Long-Whiskers and the Two-Legged Goddess, or The True Story of a „Most Objectionable Nazi“ and... Half-a-dozen Cats). Tai beletristinė autobiografija, vaizduojanti jos santykius su savo mylimiausiom katėm. Tai bene geriausiai parayta ir taip pat labiausiai ekscentrika i visų Savitri knygų.
Kitos knygos (ne apie gyvūnų globą) yra „Arijų moters prisiminimai ir apmąstymai“ (Souvenirs et réflexions d’une Aryenne), jos isamiausias savo filosofijos pristatymas, bei „Ir laikas bėga: Savitri Devi interviu“ (And Time Rolls On: The Savitri Devi Interviews), atredaguoti deimties valandų interviu nuoraai, kuriuos ji davė Delyje 1978 metais. Tai yra idealus Savitris gyvenimo ir mąstymo pristatymas.
Savitri Devi staiga mirė 1982 metų spalio 22 dieną, būdama 77 metų amiaus. Tai atsitiko Anglijoje, kur ji buvo trumpam sustojusi prie ivykstant į paskaitų turą Amerikoje.
Ji buvo Moteris aplenkusi Laiką, kuri neras garbės iame Tamsos amiuje, bet tik ateisiančiame Auksiniame amiuje.